איך לעשות חימום יעיל לפני נגינה על גיטרה

בהמשך לפוסט מהשבוע שעבר, בוא עסקנו בפיתוח מהירות ועמידות בנגינה על גיטרה, בחרתי להרחיב קצת על נושא החימום לפני הנגינה. למרות החשיבות העצומה שיש לו בשמירה על מצבן הבריאותי של הידיים, גיטריסטים רבים בוחרים לדלג על שלב החימום, מה שעשוי בטווח הארוך לגרום לנזק פיזי שעשוי לפגוע ביכולת לנגן ולפעמים אף להרוס אותה לחלוטין.
אינני רואה צורך להמליץ לכם על תרגילי נגינה כאלה או אחרים, המתאימים לחימום. בפועל, אין ממש חשיבות בסוג התרגילים אתם בוחרים לנגן, כל עוד זה לא יוצר יותר מדי עומס על הידיים ומאפשר לשרירים להתחמם ולהתגמש בצורה הדרגתית ויעילה.
במדריך זה החלטתי להתמקד דווקא בתרגילי מתיחה וחימום לידיים. לטעמי זהו השלב החשוב ביותר בתהליך החימום ואני מקפיד לבצע אותו באדיקות. אינני לוקח גיטרה ליד עד שלא עשיתי מתיחות.
במהלך השנים ניסיתי כל מני דרכים לביצוע המתיחות, חלקן מוצלחות יותר מאחרות, עד שנתקלתי בסרטון של בחור בשם קארל בראון, המדגים את הדרך בה הוא עושה זאת. אחרי כמה נסיונות גיליתי  שבשבילי זו הדרך היעילה ביותר לביצוע החימום והחלטתי לאמץ אותה.
למען הסר ספק, אינני אומר שזו הדרך הטובה או הנכונה ביותר, ואין בכוונתי להמליץ להשתמש בה, או בכל שיטה אחרת, לצורך העניין. החלטתי שחשוב לחלוק אתכם את הסרטון כדוגמה לאחת מהדרכים הרבות לעשות חימום יעיל.
אני מקווה שהפוסט והסרטון יעודדו אתכם להפוך את החימום לחלק בלתי נפרד מהנגינה שלכם וידרבנו אתכם למצוא את הדרך היעילה ביותר עבורכם להתחמם בצורה יעילה לפני שאתם לוקחים גיטרה ליד.

צפייה נעימה

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.

By | 2017-06-26T15:14:01+00:00 28 בדצמבר 2016|גיטרות|0 תגובות

השאר תגובה