פדלבורד – האם אתם באמת צריכים אחד?

עבור גיטריסטים רבים, יצירת השילוב המושלם של פדלים הוא מסע שלא נגמר אף פעם. יחד עם זאת, כל שילוב של פדלים, גדול ומגוון ככל שיהיה, הוא חסר ערך אם אין דרך נוחה ויעילה להשתמש בו. האם אתם צריכים פדלבורד? הנה לכם קצת חומר למחשבה בזמן שאתם מנסים לפלס את דרככם בסבך האפשרויות העומדות לרשותכם.

למה צריך פדלבורד?

פדלבורד הוא מחויב המציאות לכל אחד שיש ברשותו יותר משני פדלים. פדלבורדים מגיעים בכל הצורות והגדלים. יש לא מעט יצרנים המציעים אפשרויות טובות, ולאנשי ה"עשה זאת בעצמך" מגוון האפשרויות הוא אינסופי. לא משנה באיזו דרך תבחרו, כדאי שיהיה לכם משהו לקבע עליו את אוסף הפדלים שלכם, לפחות בצורה זמנית.

אצל גיטריסטים רבים, אוסף הפדלים יקר לא פחות מהגיטרות שלהם. אם לא הייתם נותנים לגיטרה שלכם להטלטל מצד לצד בתחתית של קופסה כלשהי, למה להתייחס לפדלים שלכם אחרת? נכון שבדרך כלל פדלים הם יותר עמידים, אבל עדיין כדאי להגן על ההשקעה שלכם.

פדלבורד מסודר מבטל את הצורך להתעסק בחיבורים של הפדלים בנפרד ומקצר את זמן ההקמה של הציוד שלכם על הבמה בצורה משמעותית. כדאי גם להביא בחשבון את נוחות השימוש והארגונומיה, ולהטות את הפדלבורד אליכם בצורה שתתן לכם גישה חופשית לכל הלחצנים ותקל את התפעול של הפדלים.

מה עם החיווט?

אחד היתרונות הנוספים בבניית פדלבורד ייעודי הוא נקיון הבלגן שעשוי להיווצר כשמחווטים קבוצה של פדלים נפרדים. במקום לחבר 12 – 15 חוטים, פשוט חברו את הכניסה, היציאה והחשמל ואתם מוכנים להתחיל לנגן.

גם התקופה של ההתמודדות עם שנאים וסוללות חלשות יכולה להיות מאחוריכם. פדלבורדים רבים מציעים אפשרות להתקין ספקי כוח ייעודיים שיכולים לספק חשמל למספר רב של פדלים. ספקים רבים מגיעים עם שפע אפשרויות של 9, 12, 18 ואפילו 24 וולט, הנותנות מענה לכל סוגי הפדלים הקיימים בשוק.

מה אם יש לי המון סאונדים המצריכים הרבה מאד פדלים?

לאלה מכם עם הרבה מאד פדלים או עם הצורך בהרבה סאונדים מיוחדים, יש לא מעט אפשרויות שיאפשרו לכם לייעל את העבודה עוד יותר. שלטי מידי מאפשרים לכם לשלוט על מספר פדלים בו זמנית ואפילו לתכנת את הזכרונות לפי רשימת השירים שלכם, מה שמוריד מכם את הצורך להתעסק בריקודי סטפס בכיבוי והדלקה של פדלים ומאפשר לכם להתמקד במוזיקה. סוויצ'רים למיניהם נותנים לכם אפשרויות דומות של שילוב פדלים ביחד ומאפשרים לאניני הסאונד מביניכם להוציא מהמשוואה פדלים שאינם דלוקים, כך שלא ישפיעו על הסאונד הטבעי.

5 טיפים קצרים לבנייה נכונה של פדלבורד

  • אם אינכם יודעים מה גודלו של הפדלבורד שאתם צריכים, דאגו להשאיר לעצמכם מקום להתרחב. בחרו תמיד פדלבורד גדול מעט ממה שאתם צריכים.
  • השתמשו בכבלי חיבור קצרים ככל האפשר. זה יסייע לכם לשמור על פדלבורד נקי ומסודר. השתמשו במחברים ישרי זווית. זה יסייע לכם לחסוך מקום על הפדלבורד.
  • השתמשו בכבלים ומחברים איכותיים. זה יסייע לכם להימנע מרעשים מיותרים ובעיות של נתקים בחיבורים.
  • תכננו היטב את סדר הפדלים. סדר הפדלים הוא בעל חשיבות עליונה לקבלת סאונד טוב ושימושי. נסו את כל האפשרויות לפני שאתם מחליטים על הסדר הסופי. האם אתם מתכוננים להשתמש במגבר עם לולאת אפקטים? אולי כדאי לשים חלק מהפדלים לפני המגבר וחלק אחר בלולאה?
    כעיקרון, כלל האצבע לסידור האפקטים נוטה להיות: קומפרסורים ואיקיו, דרייבים למיניהם (דיסטורשן / אוברדרייב / פאז), מודולציות (קורוס / פנג'ר / פייזר וכו') ולבסוף אפקטים מבוססי זמן (ריוורב / דיליי). למידע נוסף אודות פדלים, השפעתם על הסאונד וסדר החיבור שלהם, אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט הזה.
  • קחו את הזמן בתכנון הפדלבורד שלכם ותהנו מהתהליך. חשבו על כל הצרכים שלכם, ערכו מחקר ונסו לתכנן את הכל מראש. זה יחסוך לכם המון זמן ותסכול בהמשך.

 

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.

By | 2017-07-17T11:23:27+00:00 19 ביולי 2017|גיטרות|0 תגובות

השאר תגובה