14 דברים שחשוב לדעת לפני שנכנסים לאולפן – חלק ב'

בפוסט הקודם, העליתי כמה נקודות חשובות, שכדאי לקחת בחשבון לפני שנכנסים לאולפן הקלטות. על מנת להפוך את העבודה באולפן לחוויה פחות מלחיצה ומהנה הרבה יותר עבורכם. בפוסט זה, כפי שהבטחתי, נבחן עוד כמה נקודות, שלדעתי עשויות לסייע לכם להפוך את הפרויקט הבא שלכם באולפן, למהנה, יעיל, כלכלי ומוצלח יותר.
כדאי להוסיף נקודות אלה לרשימה מהפעם הקודמת. לפניכם החלק השני של הפוסט.  14 דברים שחשוב לדעת לפני שנכנסים לאולפן – חלק ב'.

8. שימרו על מקצועיות – אולפן הוא מקום עבודה.

השתדלו להמנע מלדון בנושאים מעוררי מחלוקת כמו פוליטיקה, דת, כסף וכו'. הגעתם לאולפן על מנת לעבוד ועליכם לנצל את שהותכם שם למטרה זו בלבד. וויכוחים מיותרים, העלולים לגלוש לפסים אישיים ולעורר כעס וטינה, מהווים בזבוז זמן, שבנוסף להיותו מיותר, גם יוציא אתכם מריכוז ויקשה עליכם להיות במיטבכם בזמן ההקלטות. וזה ישפיע לרעה על הביצועים שלכם ועל התוצאה הסופית של הפרויקט.

9. הביאו אתכם קטעי רפרנס

בין אם אתם מחפשים ליצור אווירה מסוימת, או להשתמש בטכניקת הפקה מסויימת, הרבה יותר קל להשמיע, למפיק או לטכנאי, קטע המתאר את החזון שלכם, מאשר לנסות להסביר זאת במילים. קטעי הרפרנס צריכים ללוות אתכם לכל אורך התהליך ולא רק בשלבי התכנון. חבל לבזבז חצי שעה בנסיונות להסביר את סאונד התופים שאתם מחפשים, כשאפשר פשוט להשמיע משהו המתאים לחזון שלכם ולעבור לכלי הבא.

10. המנעו מאלכוהול וסמים.

כן, כן  … כולנו יודעים שבתור כוכבי רוק זה בסה"כ מגניב לעשן איזה ג'וינט, או להוריד כמה שוטים … הבנו את הקטע… זה לא אומר שאתם צריכים להתמסטל עד אובדן חושים באולפן. אתם נמצאים באולפן על מנת לעבוד וכך גם כל מי שסביבכם. להיות הבייביסיטר שלכם או להחזיק לכם את הראש כשאתם מחריבים את האסלה באולפן, לא נכלל בהגדרת התפקיד של אף אחד! אין שום דבר פסול בלהכניס את עצמכם קצת לאווירה, אבל אין לכם שום זכות להגיע למצב בו אתם לא מתפקדים. הגעתם לעבוד? תעשו את העבודה שלכם כמו שצריך ותתקדמו הלאה. שמרו את החגיגות לזמן שיהיה לכם על מה לחגוג.

11. השאירו את להקת המעודדות בבית.

זה תמיד נחמד כשיש לידכם חברים שמפרגנים לכם ונותנים לכם בטחון. יחד עם זאת, זה עשוי ליצור בעייה ולפגוע לא רק בכם, אלא גם באנשים אחרים המעורבים בתהליך. עבודה באולפן דורשת המון ריכוז, וכל הפרעה עשוייה לפגום באיכות העבודה ובתוצאה הסופית. בין אם זה אחד הנגנים שלא מצליח להושיב את התפקיד שלו כמו שצריך מכיוון שהוא לא מצליח להתרכז, או הטכנאי שאתם משלמים על המומחיות שלו ועל האוזניים שלו, והדבר האחרון שהוא צריך לשמוע זה קבוצה של חבריכם שלא מפסיקה לדבר ולבלבל את המח. הקפידו להיות מאוד בררנים בבחירה את מי להביא איתכם לאולפן, אם בכלל.

12. זכרו מי המומחה.

סמכו על המקצועיות של הטכנאי והאולפן ואל תתעסקו באספקטים הטכניים של התהליך. יש המון דרכים לעשות כל דבר באולפן, ואין דרך אחת שהיא נכונה יותר מאחרות. התמקדו בתהליך היצירה שלכם ובנסיון להפיק מעצמכם דברים חדשים. אם זה לשנות את הציוד שלכם או את הדרך שאתם משתמשים בו, אם זה לחפש סאונד חדש או זווית חדשה בעיבוד. השאירו את עבודת האולפן לאנשים שזה המקצוע שלהם.

13. היו חיוביים.

דברים משתבשים במהלך העבודה באולפן הקלטות, שלא יהיה לכם שום ספק בזה. אולי לא תצליחו לנגן כמו שאתם רוצים כי האצבעות כואבות לכם, או שטייק השירה הטוב ביותר שלכם ידפק עקב תקלה טכנית. יכול להיות שיגמר לכם הכסף או הזמן, או שייקרע לכם מיתר דווקא באמצע הסולו הטוב ביותר בחייכם. אם תאפשרו למשהו מזה להשפיע עליכם, תאבדו את הפוקוס, את היצירתיות ותכנסו ללחץ שלא יאפשר לכם להפיק מעצמכם את המיטב. אל תחפשו שלמות מכיוון שהיא לא קיימת. קבלו את הדברים בהבנה והתמקדו בלנסות ולהפיק מעצמכם משהו מעניין ומרענן.

14. הכי חשוב … הרגעו.

דאגו להשאיר את הבעיות האישיות שלכם מחוץ לדלת. האולפן הוא מקום של יצירה, מקום בו אתם אמורים להתמקד בלהפיק מעצמכם ומהסובבים אתכם את המיטב. כדי להפיק מעצמכם את המיטב, דאגו ליצור אווירה רגועה וממוקדת, לכם ולסובבים אתכם, שתאפשר לכם להביא את היצירתיות שלכם לשיא.

By | 2017-06-26T15:21:44+00:00 25 במאי 2016|הפקה מוזיקלית|0 תגובות

השאר תגובה