5 דברים שאסור לעשות באולפן הקלטות

להפיק את המירב מסשן באולפן הקלטות זה לא דבר פשוט, במיוחד למי שזו חוויה חדשה בשבילו. בעבודה באולפן ישנם לא מעט כללי עשה ואל תעשה, שחלק נכבד מהם הם כללים בלתי כתובים. חשוב לדעת מראש מה לעשות באולפן הקלטות כדי להפיק את המקסימום מזמנכם, אבל חשוב עוד יותר לדעת מה אסור לעשות מרגע שהגעתם לאולפן.
אם תדעו ממה להימנע הסיכוי להפיק את המירב מזמנכם באולפן יגדל באופן ניכר.

אל תאחרו

בעיות תנועה ותקלות שונות הם דברים שקשה לצפות מראש. אבל ביום הקלטות, אתם חייבים לקחת דברים כאלה בחשבון. אם תגיעו בזמן, זה יבהיר לכל המעורבים את מידת המקצועיות והרצינות שלכם בנוגע למוזיקה שלכם. ושזה גם בדיוק מה שמצופה מהם.

צאו לדרך מספיק מוקדם כדי שיישאר לכם זמן לתקלות בלתי צפויות. בדקו אם יש דרכים חלופיות להגיע לאולפן במידת הצורך ואיפה יש חנייה באיזור. דאגו להביא איתכם כסף לחניונים או מדחנים אם צריך.

אם אתם רואים שאתם בכל זאת עומדים לאחר, הודיעו על כך כמה שיותר מוקדם ואל תשכחו להתנצל על האיחור. זהו נימוס מקצועי אלמנטרי וזה יבהיר לאנשים שאינכם מזלזלים בזמן שלהם. מה שיגביר את הסיכויי שיהיה לכם סשן נעים ופרודוקטיבי, למרות האיחור.

אל תגעו בציוד

אם הציוד באולפן לא שייך לכם, אל תגעו בו. כשאתם מקליטים עם הרכב, קל מאוד להכנס לראש של חזרה, אבל אתם חייבים לזכור שאתם שוכרים אולפן הקלטות ולא חדר חזרות. הציוד באולפן אינו שייך לכם ואסור לגעת בו מבלי לבקש רשות מראש, ממישהו מעובדי האולפן. זה עשוי ליצור מתח מיותר ולפגוע באווירה של הסשן.

כשעובדים עם טכנאי, לא צריך להזיז פיידרים או לסובב כפתורים. אם תגעו במשהו וכתוצאה מכך יישתנה משהו בסאונד, זה עשוי לעלות לכם בזמן יקר, במיוחד אם אינכם יודעים כיצד להחזיר את המצב לקדמותו, מכיוון שזה עשוי לקחת לא מעט זמן להבין מה קרה ולתקן זאת.

המנעו  מלהסתובב בין הרגלים של האנשים שעוזרים לכם עם המוזיקה שלכם. שימרו את הידיים שלכם לעצמכם.

אל תציבו לעצמכם מטרות לא הגיוניות

זה טבעי לרצות להפיק את המקסימום מזמנכם באולפן, במיוחד לאור העובדה שהזמן באולפן הקלטות הוא יקר וקצוב. למרות זאת, עליכם לוודא שהמטרות שאתם מציבים לעצמכם הן הגיוניות וברות השגה. הציבו לעצמכם מטרות שאפשרי להשיג אותן בפרק הזמן הנתון.

אם שריינתם לעצמכם 8 שעות אולפן, אין סיכוי שתצליחו לעבד 15 שירים, לעבוד עם כל אחד מחברי ההרכב עליהם ולצאת עם הקלטה של 15 שירים גמורים. בנו לכם תוכנית עבודה הגיונית ודאגו להצמד אליה מרגע שהגעתם לאולפן. בנוסף, וודאו שכל המעורבים בסשן מכירים את התוכנית ומבינים את תפקידם בה, עוד לפני הסשן, כדי לוודא שזמנכם באולפן ההקלטות יהיה פורה ומנוצל היטב.

אל תכניסו דרמה לאולפן

הדרך המהירה להעכיר את האווירה בסשן הקלטה היא להכניס לאולפן דרמה מכל סוג שהוא. בין אם זה כתוצאה מחילוקי דעות מוזיקליים בין חברי הרכב, או מהתערבות של אנשים שלא קשורים לתהליך.

השאירו את החברים או החברות, שאין להם קשר לתהליך היצירה, בבית. במקרה הטוב, אנשים שאינם קשורים לתהליך יהוו הסחת דעת, במקרה הגרוע הם יתרמו להיווצרות מתחים מיותרים.

דאגו לפתור את כל חילוקי הדעות והמתחים בין חברי ההרכב, לפני שאתם מגיעים לאולפן הקלטות. וויכוחים וחילוקי דעות בזמן הסשן יבזבזו זמן אולפן יקר ויהרסו את האווירה הדרושה על מנת למקסם את תהליך היצירה. דאגו לסגור את כל הקצוות לפני שאתם מגיעים לאולפן, בין אם זה מבחינת תוכנית העבודה, העיבודים או כל דבר אחר.

אל תתנו לגורמים חיצוניים להשפיע על תהליך ההקלטה

במהלך הסשן אתם עשויים להיתקל בכל מיני גורמים העלולים לפגוע ביכולת שלכם להתמקד בתהליך היצירה. בין אם זו הטמפרטורה באולפן, השעה, התאורה, הסאונד שאתם שומעים באוזניות, הימצאות אנשים שלא קשורים באולפן או כל דבר אחר. טיפול בגורמים האלה הוא הכרחי ליצירת סביבת עבודה נעימה בה היצירתיות שלכם יכולה לפרוח. אל תתנו לשום גורם חיצוני להפריע לכם בזמנכם באולפן. אם יש לכם בעיה עם משהו, בקשו מעובדי האולפן לשנות את זה.

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.

By | 2017-06-26T15:14:31+00:00 14 בדצמבר 2016|הפקה מוזיקלית|0 תגובות

השאר תגובה