6 דברים שכדאי להביא לסשן באולפן

במהלך השנים למדתי שכדי להבטיח שהזמן באולפן ינוצל באופן היעיל ביותר, צריך שיהיה לנו נוח ונעים. על מנת להבטיח זאת, כדאי שיהיו איתנו תמיד כמה פריטים בסיסיים. לא מדובר כאן על ציוד מקצועי או יקר, אלא על דברים יומיומיים שיהפכו יום ארוך באולפן לקצר, מהנה ופורה יותר.

הנה רשימה של 6 דברים שכדאי להביא לסשן באולפן כדי שיהיו בהישג יד:

  1. חולצה ארוכה או סווטשירט. רובנו מגיעים לאולפן לבושים בחולצת טריקו, אבל רוב האולפנים ממוזגים והטמפרטורה בהם נוטה לכיוון הקר. חולצה ארוכה או אפילו סווטשירט קל יבטיחו לכם שהות נעימה באולפן.
  2. נעליים נוחות. יום הקלטות באולפן הוא כנראה לא הזמן המתאים להתרגל לנעליים החדשות שרק קניתם. דאגו להגיע בנעליים נוחות מכיוון שיש סיכוי די גדול שתבלו חלק ניכר מהסשן על הרגליים.
  3. משקאות וחטיפים. לאור מחירי ההקלטות הצונחים, גם האולפנים הגדולים מקצצים בתקציבי הכיבוד החינמי. בכל אולפן תמצאו תה, קפה ומים קרים, אבל כדאי להביא איתכם את המשקאות והחטיפים החביבים עליכם. תתפלאו כמה מאלה אפשר לסיים בסשן הקלטות.
  4. אטמי אוזניים. אי אפשר לדעת מתי תיאלצו להכנס לחדר שיש בו מתופף עם יד כבדה או מגבר גיטרה עם העוצמה מכוונת למקסימום. האוזניים הן כלי העבודה החשוב ביותר שלנו ולכן חשוב להגן עליהן. הדרך הטובה להבטיח שלא יגרם לנו נזק קצר או ארוך טווח היא להשתמש באטמי אוזניים, רצוי כמה שיותר טובים.
  5. סמארטפון/מצלמה. תמונות וסרטונים הם אחד הדברים החשובים ביותר כיום- לא רק מבחינת מדיה חברתית ושיווק, אלא אפילו סתם לצורך תיעוד. כמה פעמים נזכרתם במשהו שקרה לכם והצטערתם שאין לכם תמונות או סרטונים שיעזרו לכם להזכר באותה חוויה ולהנות ממנה פעם נוספת? אל תתנו לזה לקרות לכם שוב.
  6. מחשב נייד/טאבלט. סשן הקלטה דומה מאוד לצילומי סרט. יש המון זמן המתנה עד שקורה משהו. לחלקכם יהיה יותר זמן "להרוג" מלאחרים, תלוי בתפקידכם בכוח. (למפיק ולטכנאי יהיה הכי פחות זמן פנוי, אם בכלל …). לכן חשוב להביא איתכם מחשב נייד/טאבלט/סמארטפון, כל דבר שיחבר אותכם לעולם שבחוץ ויעזור לכם להעביר את הזמן.

נשמח לשמוע אם יש לכם רעיונות נוספים או דברים שלדעתכם שכחנו…

By | 2017-06-26T15:29:17+00:00 15 בנובמבר 2015|הפקה מוזיקלית|0 תגובות