6 טיפים מעשיים שיסייעו לכם להפוך את המוזיקה שלכם למקצוע

בפוסט הקודם, בדקנו כיצד ההתנהגות וצורת החשיבה שלנו כמוזיקאים, מגדירה את מידת המקצועיות שלנו בעיני העולם. הפעם נבחן מה עלינו לעשות כדי להפוך את המוזיקה למקצוע שאפשר להתפרנס ממנו.

המוזיקה היא עסק, לא תחביב

ברגע שהחלטתם לעסוק במוזיקה כמקצוע, עליכם להבין שמדובר בעסק עצמאי לכל דבר, בדיוק כמו כל עסק אחר, מה שהופך אתכם לאנשי / נשות עסקים.
כבעלי עסק, יידרש מכם לעבוד באופן קבוע ובהתמדה לא רק על המוזיקה שלכם אלא גם על העסק עצמו, גם אם אתם ממש לא אוהבים לעסוק בזה. עליכם לוודא שכל נושאי המנהלה בעסק שלכם- כספים, ביטוח, סביבת עבודה, נושאים משפטיים וכו'- מטופלים בזמן ובצורה מסודרת.
זכרו שנכנסתם להרפתקה הזו במטרה להתפרנס מהמוזיקה שלכם ולא רק ליהנות ממנה.

הפכו למומחים בתחומכם

כדי להצליח עליכם להפוך למומחים בתחומכם, וזהו מסע של לימוד מתמשך שלא נגמר אף פעם. הכירו את כלי העבודה שלכם לעומק והשקיעו זמן ומאמץ בפיתוח היכולות שלכם כמוזיקאים. דאגו להשאר מעודכנים בכל הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים. עקבו אחרי טרנדים מוזיקליים והכירו היטב את שפת המדיה.
זה לא אומר שעליכם לרוץ ולקנות כל פיסת טכנולוגיה חדשה שיוצאת לשוק, אבל חשוב שתדעו מה חדש בשוק, מה אותו החידוש מסוגל לעשות, ומה הוא יכול או לא יכול לתרום לכם, עכשיו או בעתיד.

היו אובייקטיביים

המוזיקה שלכם נועדה לשימושם של אנשים אחרים. זכרו שהעובדה שאתם אוהבים את המוזיקה שלכם אינה אומרת שגם אחרים צריכים לאהוב אותה. למדו לקבל ביקורת בצורה נכונה. זכרו שזה לא אישי, גם אם לעיתים זה נראה כך.

עבדו בליצור לעצמכם הזדמנויות

העולם העסקי כיום מסתמך לא מעט על מה שמכונה "קונקשנים" – היכרות ויצירת מערכות יחסים עם אנשים שיש להם פוטנציאל לתרום באופן ישיר או עקיף להצלחתכם. השקיעו זמן ומאמצים ביצירה וטיפוח של קשרים מסוג זה. אלו הזדמנויות פוטנציאליות שעדיין "בחיתולים" וכדאי לטפח אותן.
נצלו את הזמן הפנוי שיש לכם כדי לעדכן את תיק העבודות, האתר והחומר השיווקי שלכם. אף פעם לא תדעו מתי תצטרכו אותם.

השקיעו בעסק שלכם

השקיעו זמן ברכישת ידע ונסיון, ובבניית מערכות יחסים עם לקוחות פוטנציאליים.
השקיעו כסף בציוד – כלי עבודה מותאמים לצרכים שלכם – ושוב, בלימודים שיעזרו לכם לשפר את היכולות המוזיקליות שלכם ואת יכולות הניהול שלכם.
השקיעו אנרגיה. לא מדובר כאן בעבודה "רגילה". עסק המבוסס על מוזיקה ידרוש מכם המון מיקוד, מוטיבציה, התמדה ואומץ.
השקיעו במערכות היחסים שלכםצרו לעצמכם סביבה תומכת שתיתן לכם כוחות להצליח, תרים את המוטיבציה שלכם ותספק לכם זרם של עצות וטיפים לגבי הזדמנויות עסקיות. אתרו עמיתים פוטנציאליים שיכולם להביא לשולחן יכולות משלימות לשלכם, כשתצטרכו אותן.

קחו אחריות

קחו אחריות על העסק שלכם. זכרו שאין לכם את מי להאשים חוץ מעצמכם. התנהלו בצורה מקצועית. עמדו בזמנים, היו אדיבים, מתורבתים ואנשים שקל ונעים לעבוד איתם. היו מוכנים להתמודד עם כל סוגי התקלות שאתם יכולים לדמיין, למדו מטעויות העבר ותכננו להצלחה בעתיד.

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.

By | 2017-10-17T08:47:24+00:00 18 באוקטובר 2017|גיטרות, הפקה מוזיקלית|0 תגובות

השאר תגובה