9 טיפים להתנהלות נכונה באולפן הקלטות

כשאתם מגיעים לסשן הקלטה באולפן, חשוב להבין איך מצופה מכם להתנהג כמעט כמו שחשוב לדעת מה אתם אמורים לנגן. לפני זמן מה, פרסמתי פוסט שעסק בדברים שלא רצוי לעשות באולפן הקלטות. הפעם נבחן מה כן לעשות כשאתם נמצאים באולפן הקלטות ואיך מצופה מכם להתנהג. אם התנהלותכם תיצור מתח ואי נוחות בקרב האנשים שאתכם או שתעשו משהו שאינו במקום, רוב הסיכויים שלא יקראו לכם שוב.
הנה לכם כמה טיפים שתקפים לכל אחד בסשן, ללא קשר לתפקידו.

  1. הקפידו להמנע מלהביע דעה או להעלות רעיונות באמצע תהליך העבודה. במידה ומתקיים דיאלוג יצירתי עם האמן, המפיק או הטכנאי, דאגו לברר אם דעתכם רצויה. במידה ואנשים מעוניינים בדעתכם ואתם מרגישים שבאמת יש לכם מה לתרום, עשו זאת.
  2. נגנים נוהגים לעזור אחד לשני, בין אם מדובר בהבנת תפקיד כתוב כלשהו, בחירת סאונד למעבר מסוים או כל דבר אחר. יחד עם זאת, בין אם אתם נמצאים באולפן הקלטות לבדכם או כחלק מהרכב, התמקדו קודם כל בתפקיד שלכם. אם יש לכם הצעות לנגנים אחרים, וודאו שהן רצויות ושאתם באמת יכולים לעזור להם.
  3. זיכרו תמיד את ההיררכיה באולפן והקפידו להישמע להוראות של מי שמנהל את הסשן. בדרך כלל זה יהיה המפיק, למרות שלפעמים אתם עשויים לקבל הוראות מהמנהל המוזיקלי, האמן או הטכנאי.
  4. שימרו על ראש פתוח. קדמו הצעות של אנשים אחרים ברצון והקפידו להגיב בצורה חיובית. אם קיבלתם הצעות סותרות מכמה אנשים, דאגו להפנות את תשומת ליבם לסתירה בצורה דיפלומטית ונסו לעזור להם ליישב אותה.
  5. אם אינכם מסוגלים להשאיר את הטלפון הנייד בבית, דאגו שיהיה כבוי כשאתם באולפן הקלטות(ולא, לא לשים אותו על רטט מכיוון שגם זה גורם להסחת דעת).
  6. השאירו בצד חוברות, עיתונים, טלפונים וכל דבר אחר העלול לגרום להסחת דעת במהלך הסשן. הדבר האחרון שהמפיק רוצה זה לראות אתכם מעדכנים את הפייסבוק שלכם בין הטייקים.
  7. אם אתם צריכים זמן לטפל בדברים שלא קשורים לסשן (לבדוק הודעות פייסבוק וכו'), דאגו לבקש רשות לעשות זאת. ברוב הסשנים יש הפסקות מתוכננות המאפשרות לכם לעשות דברים אחרים, אבל בזמן העבודה, אם אתם צריכים לעשות משהו שלא קשור לסשן- עליכם לתאם את זה עם האחראי, גם אם מה שנעשה באולפן באותו הרגע לא קשור ישירות אליכם.
  8. לכל דבר יש את הזמן והמקום המתאימים. למדו להיות קשובים לאווירה באולפן ולהתאים את עצמכם אליה. לפעמים זה עלול להיות לא במקום להשתטות ו"לעשות צחוקים" במהלך הסשן, בעוד שביום אחר, סשן עם אותם אנשים עשוי להיות כולו צחוק ושטויות.
  9. חשוב שתדעו את מקומכם בהיררכיה ובדינמיקה בין האנשים באולפן. אם יש באולפן אנשים שעברו דרך ארוכה יותר עם האמן או המפיק מכם, תנו להם להוביל. כולם מרוויחים מזה שכולם מסתדרים עם כולם ויודעים את מקומם.

בסופו של דבר, היכולות המוזיקליות שלכם הן רק חלק ממכלול התכונות שיהפוך אתכם לנגני אולפן מבוקשים. כדי להפוך את עצמכם לאנשים שכולם רוצים לעבוד איתם, עליכם להקפיד על מקצוענות ללא פשרות, יחד עם גישה חיובית וענווה, להיות נגישים לכל מי שמעורב בסשן וליצור סביבכם אווירה של נועם ורוגע.

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.

By | 2017-06-26T15:11:40+00:00 22 בפברואר 2017|הפקה מוזיקלית|0 תגובות

השאר תגובה